Endermologia / Endermomasaż / Masaż próżńiowy

Endermologia, czyli masaż próżniowy, to zabieg wykonywany przy pomocy specjalistycznych głowic, które pod ciśnieniem zasysają fałd skórny a następnie przemasowują go dwiema ruchomymi rolkami. W efekcie dochodzi do pobudzenia mechanizmów regeneracyjnych skóry oraz metabolizmu komórek.

Głowice do zabiegów na ciało wyposażone zostały dodatkowo w technologie fali radiowej oraz podczerwieni.

Fala radiowa o 3 różnych częstotliwościach (500kHz, 750kHz, 1MHz), daje możliwość działania na 3 różnych głębokościach skóry, z kolei emitowana w czasie zabiegu podczerwień, wywołuje efekt fotochemiczny, skutecznie regeneruje tkanki oraz wzmacnia działanie fal radiowych.

Urządzenie dostępne w naszym gabinecie, posiada 4 różne głowice, które umożliwiają wykonanie zabiegu na niemal całym ciele, a indywidualnie dobierane parametry zabiegowe, pozwalają z kolei dostosować przebieg zabiegu do potrzeb klienta. Endermomasaż to zabieg bezinwazyjny i bezpieczny, pozwalający odczuć pierwsze pozytywne efekty już po pierwszym zabiegu.

Główny mechanizm endermologii polega na:

 • redukcji miejscowych otłuszczeń oraz tkanki tłuszczowej opornej na działanie innych zabiegów
 • zmniejszeniu cellulitu / usuwa zrosty w tkance tłuszczowej/
 • ujędrnieniu skóry i likwidacji jej wiotkości / zwiększa aktywność fibroblastów
 • usprawnieniu krążenia naczyń żylnych i limfatycznych / działanie drenujące, zmniejszenie obrzęków/

Zabieg endermologii wykonywany jest również na okolicę twarzy. Ma on na celu poprawę konturu twarzy, zagęszczenie skóry, redukcję zmarszczek, cieni i obrzęków oraz ogólną poprawę jakości skóry.

Wskazania do skorzystania z endermologii

Ciało

+ nadmiar tkanki tłuszczowej

+ cellulit

+ rozstępy

+ blizny

+ zastoje limfatyczne

+ obrzęki

+ wiotka skóra

+ spięte mięśnie

Twarz

+ zmarszczki

+ zwiotczała skóra

+ cienie pod oczami

 

+ obrzęki

+ tzw. drugi podbródek

+ cera zmęczona, szara, ziemista

Procedura zabiegowa:

Zabieg wykonywany może być w specjalnym kostiumie – wówczas jest delikatniejszy lub z użyciem substancji poślizgowej (bardziej intensywne zassanie). Rodzaj głowicy zabiegowej oraz czas zabiegu dobierane są indywidualnie do potrzeb i oczekiwań każdego klienta. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być nadmiernie ucieplona, zaczerwieniona. Nie jest wymagany okres rekonwalescencji.

Zalecenia pozabiegowe:

 • Po zabiegu zaleca się spożycie większej ilości wody (2-3 litry)

Łączenie z innymi zabiegami:

 • liposukcja kawitacyjna
 • wcześniejsza lipoliza iniekcyjna

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • stany zapalne naczyń krwionośnych, żylaki
 • rozległe naczyniaki
 • choroby nowotworowe
 • infekcje i stany zapalne skóry w miejscu zabiegu
 • mechaniczne uszkodzenia skóry i naskórka
 • zaburzenia czucia
 • trądzik różowaty (zabiegi na twarz)
 • wszczepiony stymulator serca
 • niewydolność wątroby

Czas trwania

w zależności od okolicy od 20 do 60 min

Czas rekonwalescencji

brak

Powtarzalność

od 2 do 4 dni

Zabiegi w serii

od 8 do 12 zabiegów – w zależności od potrzeb

Znieczulenie

brak

Obszar zabiegu

najczęściej: uda, pośladki, łydki, plecy, ramiona, brzuch, twarz

Endermologia Stargard

Masaż endermologiczny (inaczej masaż próżniowy) to nowoczesny zabieg pozwalający wywierać efekty kosmetyczne na głębokie warstwy skóry i mięśni. Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnych głowic, które zasysają, a następnie rozmasowując skórę. W ten sposób endermologia Stargard pobudza procesy regeneracyjne i metabolizm komórek skóry.

Efekty endermomasażu i czas przez jaki się utrzymują są kwestią indywidualną i zależą od wielu czynników. Przyjmuje się, że dla jak najlepszych efektów należy przeprowadzić serię od 8 do 12 zabiegów endermologia Stargard.

Jakie efekty daje endermomasaż?

W zależności od wybranej głowicy do endermomasażu możemy uzyskać różne efekty m.in. redukcję tkanki tłuszczowej, jędrniejszą skórę, redukcję cellulitu lub lepsze krążenie. Endermologia Stargard jest bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem. Przeprowadza się go w specjalnym kostiumie, który chroni skórę pacjenta przed podszczypywaniem, zaciągnięciem włosków lub mikrourazami. Kostium zapewnia także higienę i znacznie ułatwia specjaliście poruszanie głowicą do endermologii po ciele. Moc podciśnienia wytwarzanego przez głowicę dostosowana jest do możliwości i celów zabiegowych pacjenta.

Jak wygląda przebieg zabiegu?

W trakcie konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej zostanie dobrana odpowiednia głowica do endermologia Stargard oraz siła wytwarzanego przez nią podciśnienia. Po konsultacji pacjent ubiera specjalny kostium zwiększający bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu, następnie rozpoczyna się właściwa część zabiegu czyli masaż próżniowy. W ciągu 24 godzin po zabiegu powinno się zwiększyć ilość spożywanej wody (2-3 litry).